Klątwa Smoka – najlepszy Escape Room w Krakowie?

Ci z Was, którzy nas znają lub obserwują nasz Instagram, dobrze wiedzą, że kochamy przygody. Nie zawsze jednak mamy okazję i czas, żeby wyjechać hen! w siną dal. Wtedy szukamy miejskich alternatyw. Dla nas jedną z najlepszych miejskich atrakcji są tzw. pokoje zagadek (ang. escape room). Dziś podzielimy się z Wami wrażeniami z naszego ulubionego w ostatnim czasie centrum zagadek – Gamescape. Odwiedzimy ich najnowszy Escape Room w Krakowie – „Klątwa smoka”.

Pokój zagadek / Escape Room – a co to takiego?

Jeśli pokoje zagadek to dla Was nic nowego – spokojnie przewińcie do kolejnego akapitu. Dla tych jednak, którzy pierwszy raz słyszą tę nazwę – wyjaśniamy. Escape Roomy dostępne są najczęściej w większych miastach. Jest to atrakcja typowo indoorowa, chociaż słyszeliśmy też o tego typu rozrywkach całkowicie na świeżym powietrzu.

Uczestnicy zabawy (najczęściej od 3 do 5 osób) zamykani są w pomieszczeniu, z którego muszą wydostać się w określonym czasie, dzięki swemu sprytowi i błyskotliwości. Po drodze odnajdują ukryte przedmioty i wskazówki, rozwiązują zagadki logiczne i zręcznościowe. Nie jest to gra dla samotnych wilków, wymagany jest dobry poziom współpracy między uczestnikami.

Escape Room w Krakowie - Klątwa Smoka
Pozdrawiamy ze starożytnych Chin!

Dreszczyku emocji nierzadko dodają świetne dekoracje – można przenieść się na statek piracki, do laboratorium szalonego naukowca czy siedziby tajnych agentów. Z własnego doświadczenia wiemy, że wizyta w pokoju zagadek to ekstra pomysł na wieczór panieński/kawalerski, prezent urodzinowy lub choćby pracową integrację. Brzmi jak coś dla Was? W takim razie zapraszamy na zmierzenie się z “Klątwą smoka”!

Gamescape – dla nas najlepszy Escape Room w Krakowie

W centrum zagadek Gamescape byliśmy już wcześniej trzy razy i bardzo nam się podobało. Kiedy więc dostaliśmy propozycję napisania bloga, w zamian za odwiedzenie ich najnowszego pokoju, nie wahaliśmy się ani chwili. Wiedzieliśmy, że nie będziemy musieli niczego polecać na siłę 🙂 

Co wyróżnia to centrum zagadek?

Obsługa. Przemiła ekipa z poczuciem humoru, widać, że przygotowywanie Escape Roomów to ich pasja 🙂 

Duży wybór. Kilka pokojów do wyboru, w tym Escape Room dla dzieci, edycje specjalne (np. na święta), organizują też gry terenowe.

Różnorodność. Dużo przestrzeni, pokoje wieloetapowe, zagadki nieliniowe różnego rodzaju: logiczne, zręcznościowe, dla spostrzegawczych – naprawdę nikt nie będzie się tutaj nudził!

Promocje. Po zakończeniu przygody jesteśmy częstowani pyszną krówką. W papierku można wylosować zniżkę na kolejne odwiedziny.

Ogólna ocena Escape Roomów Gamescape w popularnym serwisie Lockme tylko potwierdza nasze zdanie – średnia ocena pokoju to 8.2/10 (stan na lipiec 2022). A sama „Klątwa Smoka”? 9.3/10 i 6. miejsce w rankingu Escape Roomów w Krakowie.

Pokonaj “Klątwę smoka”!

Zacznijmy od tego, że pokojów zagadek powstało już tyle, że ich tematyka po pewnym czasie zaczyna się powtarzać. Tutaj jednak mamy coś zupełnie świeżego! „Klątwa smoka” przenosi nas w czasie i przestrzeni do starożytnych Chin. Spójrzcie tylko na niektóre detale.

Escape Room w Krakowie
Wystrój przenosi nas do odległych Chin…
Chiński znak
Zwracajcie uwagę na szczegóły! Nigdy nie wiadomo, czy nie skrywają odpowiedzi na zagadkę…
Detale Klątwa Smoka
Detale pokoju naprawdę robią wrażenie!
Zagadka Klątwa Smoka Escape Room w Krakowie
Kamienie do Mahjong – tradycyjnej gry pochodzącej z Chin

Więcej nie zdradzimy, odwiedźcie pokój i sami poczujcie ducha pradawnego Orientu! Przed wizytą polecamy również przeczytać legendę o dwunastu chińskich znakach zodiaku:


Przeczytaj legendę: Dwanaście chińskich znaków zodiaku


Kolejnym wyróżnikiem Escape Roomu jest długość rozgrywki – aż 75 minut. Nic dziwnego, bo poziom zagadek oceniamy na dość trudny. Przyznajemy się ze wstydem, że udało nam się wyjść dopiero po niemal 70 minutach 🙂 Jednak – tak jak w pozostałych pokojach Gamescape – nikt się tutaj nie nudził. Jest kilka zagadek logicznych, zręcznościowych i na spostrzegawczość, ale znajdzie się też coś dla tzw. szperaczy – “eskejprumowiczów” uwielbiających przeczesywanie pokoju w poszukiwaniu ukrytych przedmiotów.

Co więcej, wydostanie się z pokoju to tylko część zadania, do wykonania są jeszcze dwie misje pod czujnym okiem przebiegłego smoka. A na tych, którzy podołają wyzwaniu, czeka przyjemna niespodzianka przy wyjściu 🙂

Gamescape - Escape Room w Krakowie - nagroda
Om nom nom, pyszna krówka.

No to jak, zachęciliśmy Was do ruszenia ku przygodzie i przełamania klątwy smoka? Jeśli tak, zostawcie komentarz pod artykułem 🙂 Życzymy powodzenia i świetnej zabawy! A rezerwacji można dokonać pod tym linkiem:


Zarezerwuj Escape Room: Gamescape – Klątwa Smoka


 

Comments

  1. Post
   Author
   Kylo

   Super, dziękuję za info! Jeśli masz jakieś inne dobre Escape Roomy w Krakowie, chętnie posłuchamy sugestii 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *